niedziela, 25 sierpnia 2013

Kraków...

           Następny post z wakacji u rodzinki pod Krakowem. Dziś z wieczornego wypadu do samego centrum Krakowa, czyli na rynek. Jak już pisałam wcześniej trafiliśmy na prawdziwe upały:-) Cały czas po 40-42 stopni w cieniu. Dlatego właśnie wybraliśmy się pod wieczór ok 18, a i tak było 35 stopni ! Najpierw poszliśmy do Muzeum Historycznego Miasta Kraków, które mieści się w podziemiach Sukiennic. Podziemia Rynku krakowskiego to podróż w przeszłość, ożywioną po wiekach przez archeologów. To rezerwat z nienaruszonymi w wielu miejscach reliktami konstrukcji, obiektów i architektury, to kamienne drogi z koleinami wyżłobionymi przez koła wozów transportujących towary w czasach króla Władysława Łokietka; to najstarsze murowane budowle handlowe Krakowa; ozdoby, monety i różnorakie przedmioty zagubione lub celowo pozostawione przez odwiedzających to miejsce w dawnych czasach. Ale jest to zarazem miejsce którego klimat buduje także współczesna technika, proponująca nową, inną płaszczyznę spotkań z historią i zabytkami. Nie będę się tu rozwodzić i pisać opowieści historycznej o Krakowie, bo lepiej jeśli same pojedziecie i zobaczycie. Pokażę za to trochę zdjęć, aby Was kochane zaciekawić:-)
             Mam nadzieję, że ciekawość pobudzona:-) A teraz ciąg dalszy. Jak wyszliśmy to dalej było gorąco:-) Trafiliśmy na naprawdę ciepłą noc! Mnóstwo ludzi, ciekawych artystów, którzy pokazują swoje talenty, oraz restauracji !!! A tak wygląda rynek nocą, gdzie mimo późnej pory tętni życiem:

 Dziękuję za odwiedzinki i witam nowe obserwujące:-)
 Na koniec coś słodkiego do kawusi przy czytaniu mojego posta. Zapraszam.


Pozdrawiam cieplutko:-)

18 komentarzy:

 1. Musze namówić rodzinkę na wycieczkę do Krakowa:))) Piękne miasto i zdjęcia twoje cudne...już nie wspomnę o cieście:) U mnie dzisiaj tarta z wisienkami:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Namawiaj, namawiaj, bo warto! Ja wisienek za bardzo nie lubię, za kwaśne jak dla mnie:-/
   Pozdrawiam:-)

   Usuń
 2. Kraków cudne miasto ale na Twoich zdjęciach nocą to bajka !

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam na moją JESIENNĄ WYMIANKĘ:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kraków nocą to jest to! Ja jednak dziękuje za ciacho :)
  Słodko (po cieście) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mieliście fantastyczny urlop,marzy mi się Kraków,bo mój Wiktor bardzo chciałby pojechać ale na razie nie ma takiej opcji:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to trzeba zrealizować marzenie syna:-)
   Pozdrawiam:-)

   Usuń
 6. Super zdjęcia..zaglądam sobie tu od czasu do czasu jak czasu starczy:):
  Urlop to "pyszna" sprawa
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam! Bardzo się cieszę, mam nadzieję, że zagościsz na stałe:-)Zajrzałam od razu do Ciebie i zdziwiona jestem, że w czasie miesiąca miodowego masz czas na myszkowanie po blogach:-)
   Pozdrawiam:-)

   Usuń
  2. A tak sobie dziś siedzę i właśnie buszuję....u nas czas miodowy będzie trwał całe życie...przed nami jeszcze wyjazdy "poslubne" i we wrześniu i w październiku
   Całe miodowe życie przed nami:):):
   a pan P śpi:):):) a ja buszuję:):):)

   Usuń
  3. Korzystasz z chwili:-) Życzę tego miodku całe tony:-)))

   Usuń
  4. dziękuję..i dobrej nocki..Całe tony??? Tak, tak!!!
   A teraz czas na mnie spać
   Kolorowych snów zyczę

   Usuń
 7. Kocham Kraków i też się po nim wałęsałam i też w upały...
  może się minęłyśmy gdzieś po drodze??

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja również buszowałam po Krakowie i to kilka razy tego lata, a podziemia zwiedzałam już dwa razy - to cudowne i niezapomniane przeżycie- zderzenie średniowiecza z współczesnością. A krakowski Rynek to miejsce, które wiele razy pozwalało mi przetrwać trudy życia !
  Pozdrawiam słonecznie:)))

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja również buszowałam po Krakowie i to kilka razy tego lata, a podziemia zwiedzałam już dwa razy - to cudowne i niezapomniane przeżycie- zderzenie średniowiecza z współczesnością. A krakowski Rynek to miejsce, które wiele razy pozwalało mi przetrwać trudy życia !
  Pozdrawiam słonecznie:)))

  OdpowiedzUsuń